3000 - 1/2 Modeller
Eff.nr | Titel | Giver | Foto | | 3000 | Halvmodeller | | | Mere info |
3001 | "Runa" | Peter Bjerre Larsen, Hillerød | • | Mere info |
3002 | "Tranen" | Dansk Forening for Ældre Lystfartøjer | • | Mere info |
3003 | Nordisk Krydser | Harald Juhl, Kalvehave | • | Mere info |
3004 | Drage | Bent Aarre, Hellerup | • | Mere info |
3005 | Knarr | Bent Aarre, Hellerup | • | Mere info |
3006 | W-båd | William Jensen, Kalvehave | • | Mere info |
3008 | 4 meter vandlinielængdebåd | Aage Walsted, Thurø | • | Mere info |
3009 | Sophus Weber båd | Aage Walsted, Thurø | • | Mere info |
3010 | "Pernille" | Lars Lange, Svendborg | • | Mere info |
3011 | "Hawaty" | Lars Lange, Svendborg | • | Mere info |
3012 | "Bobby" | Lars Lange, Svendborg | | Mere info |
3013 | "Bambino" | Lars Lange, Svendborg | | Mere info |
3014 | "Trille" | Lars Lange, Svendborg | | Mere info |
3015 | "Retræten" | Lars Lange, Svendborg | | Mere info |
3016 | Kutter | Niels Iuel-Brockdorff, Valdemars Slot | | Mere info |
3017 | 6 meter R | Niels Iuel-Brockdorff, Valdemars Slot | | Mere info |
3018 | 6 meter R | Niels Iuel-Brockdorff, Valdemars Slot | | Mere info |
3019 | "Cutty" | Aage Walsted, Thurø | • | Mere info |
3020 | "Kitsita" | Helsingør Erhvervsskole, Helsingør | | Mere info |
3022 | Spidsgatter | Erik Storch, Sønderborg | | Mere info |
3023 | Nordisk 22 m² | A. Ginge-Nielsen, Virum | • | Mere info |
3024 | "Ælling" | A. Ginge-Nielsen, Virum | • | Mere info |
3025 | Juniorbåd | A. Ginge-Nielsen, Virum | • | Mere info |
3026 | W-båd | Dansk Sejlunion | • | Mere info |
3027 | DS Matchracer | Dansk Sejlunion | | Mere info |
3031 | "Cambai" | Knud Isager, Vejle | | Mere info |
3032 | Bulbkølsracer | Svendborg Sunds Sejlklub | • | Mere info |
3033 | Fem stk. Arbejdsmodeller | Deponeret af Svendborg Sunds Sejlklub | | Mere info |
3034 | "Pan" | Niels Iuel-Brockdorff, Valdemars Slot | • | Mere info |
3035 | Drage | Klaus Hartmann, Düsseldorf Tyskland | • | Mere info |
3036 | "Stormy" | Preben Guhle, Skovshoved | • | Mere info |
3037 | "Nurdug II" | Helsingør Erhvervsskole, Helsingør | | Mere info |
3038 | "Aage" | Danmarks Museum for Lystsejlads | • | Mere info |
3039 | "Vi" | Danmarks Museum for Lystsejlads | • | Mere info |
3040 | "Knold" | Danmarks Museum for Lystsejlads | • | Mere info |
3041 | Spækhugger | Torben Hede, Søborg | | Mere info |
3042 | "Syd" | Danmarks Museum for Lystsejlads | • | Mere info |
3043 | Præmie Sjælland Rundt | Ole Hytten, Helsingør | | Mere info |
3044 | Motorchalup | Tove Gether, Svendborg | | Mere info |
3045 | "Amarylis", "KDY" 1930" | Niels Hede Nielsen, Horsens | | Mere info |
3046 | "Runa" | Annette Aarre, Hellerup | • | Mere info |
3047 | "Thor" | Ole Haugaard Nielsen | • | Mere info |
3048 | Wayfarer-jolle | Ken H. Jensen | • | Mere info |
3049 | 4.4 | Ulla-Britt & Bent Lyman, Thurø | • | Mere info |
3050 | Folkebåd | Erik Andreasen, Kerteminde | | Mere info |
3051 | Beneteau 1/2 ton, King One | Fam. Elvstrøm | | Mere info |
3052 | L 23 | L 23 Klubben, Køge | | Mere info |
3053 | Kutter, ca. 1948 | Anker L. Hansen, Gråsten | | Mere info |
3054 | Bianca Lido 30' | Bjarne Von Huusfeldt, Svendborg | | Mere info |
3055 | Bianca 28 | Bjarne Von Huusfeldt, Svendborg | | Mere info |
3056 | Bianca 107 | Bjarne Von Huusfeldt, Svendborg | | Mere info |
3057 | Norlin 34, Shark IV, 1973 | Jens Høyvald, Svendborg | | Mere info |
3058 | 40 m² Danabåd, "Venus" | Ukendt | | Mere info |
3059 | Svendborg Senior | Poul Oddersborg | | Mere info |
3060 | Odder 26 | Poul Oddersborg | | Mere info |
3061 | Piratjolle | Poul Oddersborg | | Mere info |
3062 | Odder 19 | Poul Oddersborg | | Mere info |
3063 | Runa | Katrine Reiff Sano, København | | Mere info |
3064 | Div. Halvmodeller Bianca | Helga Hyldegård, Svendborg | | Mere info |
|